Okul öncesi dönem, insan kişiliğinin ve zihinsel gelişiminin %70’inin oluştuğu, hayatın diğer dönemlerinin temelini oluşturan dönemdir. Bu dönemin en iyi şekilde ve uygun deneyimlerle geçirilmesi oldukça önemlidir.

MUTLU DÜNYA eğitim kadrosu olarak; çocuklarımızla birlikte geçireceğimiz bu önemli ve kritik dönemde “Eğitime nasıl bakıyoruz? , Nasıl bir eğitim yöntemi kullanıyoruz? , İlkelerimiz nelerdir?”  sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Çocuğu seven, bireysel farklılıkları bilen ve geliştirmeyi başarabilen yuvamızda amacımız; aile sevgisi ve güvenine öğretmen tecrübesini de ekleyerek, kendine güvenen, kendi başına karar verebilen, öğrenme isteği duyan, yaratıcı, meraklı, aktif ve neşeli bireyler yetiştirmek, çocuğa kalıcı ve doğru davranışlar kazandırmaktır. MUTLU DÜNYA’da; çocukların yaşını, gelişim özelliklerini, cinsiyet farklılıklarını göz önünde bulundurarak, eğitimde özgüven-özsaygı-yeterlilik duygularını kazandırmayı ve geliştirmeyi hedefliyoruz.

 

Eğitim yöntemimiz; Gardner’ın Çoklu Zekâ Kuramı, Montessori ve Etkin Öğrenme Yöntemi (High Scope) tekniklerinin sentezidir.

  • Çoklu Zeka Kuramı hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen tıklayınız.
  • Montessori Yöntemi hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen tıklayınız. 
  • High Scope Yöntemi hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

 

En iyi öğrenme; duyular yoluyla gerçekleşen öğrenmedir. Küçük çocuklar öğrenme sürecini bütün duyularını katarak yaşadıkları için, tüm duyulara hitap eden bir eğitim anlayışını benimseyerek öğrenmeyi kolay ve kalıcı hale getiriyoruz.

 

Okulumuzda Gelişim ve Öğrenmenin Değerlendirilmesi:

Mutlu Dünya’da çocukların gelişimleri belli periyotlarla Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanımız tarafından uygulanan Portage ve Denver Gelişim Tarama Testleri ile değerlendirilmektedir.

 

Okul – Aile İşbirliği:

Eğitim bir bütündür, devamlılık da çok önemlidir. Sizlerin okulumuzdaki eğitim hakkında bilgi sahibi olmanız ve okulumuzdan gelecek yönlendirmelere uyum sağlamanız eğitimdeki devamlılık açısından yararlı olacaktır.

Sizler ve bizler, okul – aile işbirliğine en fazla gereklilik duyulan bu okul öncesi dönemi birlikte geçireceğiz. Bu kritik dönemde sizlerin desteğini bekliyoruz.