Sıkça Sorulanlar

 • Okulunuzun çalışma saatleri nedir?

  Okulumuz; yılın 12 ayı (hafta sonu ve bayram tatilleri hariç) 07:30 – 18:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.
 • Okulunuza kaç yaşından itibaren öğrenci kabul ediyorsunuz?

  Okulumuzda 3-6 yaş arası çocuklar kabul edilmektedir. Öğrencilerimizle ilkokula başlayana kadar tam günlük program ile çalışılmaktadır.
 • Çocuğum okula nasıl alışacak?

  Okula başlanan ilk günlerde ya da tatil sonrasında okula dönüşlerde çocukların değişik tepkileri ile Karşılaşmamız çok doğaldır.Okuldaki ilk günler, kendi evi, ailesi ve yakınlarının dışındaki çevre ile tanışma, yeni arkadaşlar edinme, Yepyeni deneyimler kazanma, yeni kurallarla karşılaşma, vb. yenilikler içeren bir ortama adım atıştır.Uyum aşamasında çocuklarda genellikle aşağıda sıralanan tepkilerle karşılaşıyoruz:Çocuğunuz okula ilgili ve rahat başlar. Bağımsız bir yapısı vardır. Olumsuz bir tepki vermez ve bu Genellikle böyle devam eder.İlk günlerde ilgili ve isteklidir. Ancak okula başlamış olmanın anlamını daha sonra kavrar ve tepki gösterir. Çeşitli bahanelerle okula gitmek istemez.İlk günlerde okula tepkilidir. Anneden, evden ayrılmak istemez.Bu tip sorunlarla karşılaştığınızda;Öncelikle kararlı ve tutarlı olun,Kaygılı olsanız da bunu çocuğunuza hissettirmeyin,Okul yaşantısına hazırlanırken çocuğunuza okulda nelerle karşılaşacağını açıklayın,Sorularını içtenlikle yanıtlayın,Okula başlamayı hayatın normal akışı olarak ele alın,Koruyucu olmayın, destekleyici olun.Pozitif dil kullanın.Hemen her aile uyum sürecinde çocuğunun gösterebildiği olumsuz tepkilerde endişelenir ve kalıcı bir travma (okul korkusu, terkedilme korkusu, vb.) oluşmasından korkar. Ancak tüm uzmanlar okula uyum sürecinde çocukların gösterdiği tepkilerin normal karşılanması gerektiğini, bu durumun çocuğun endişesinden kaynaklandığını, geçici olduğunu ve kalıcı bir travma yaratmayacağını belirtir. Unutmayın, siz ne kadar rahat ve kararlı olursanız, çocuğunuz da o kadar kolay okula uyum sağlar.
 • Çocuğum okulda hastalanır mı?

  Okula başlanan ilk yıl bağışıklık sistemi gelişinceye kadar çocuklar evdekine oranla okulda daha çok hastalanabilirler. Bu durum tamamen çocuğun bağışıklığıyla ilgilidir. Bazı çocuklar bu dönemde daha az hastalanırken, bazıları daha sık hastalanabilmektedir. Bu riski en aza indirmek amacıyla okulumuzda; sağlıklı ve hijyenik bir ortam oluşturmak için tüm bölümlerimiz düzenli olarak havalandırılır, temizlenir ve dezenfekte edilir. Ortam ısısı hava şartlarına göre ideal ısıda tutularak çocukların terlemeleri, ya da üşümeleri engellenir.