OKULUNUZUN ÇALIŞMA SAATLERİ NEDİR?
Okulumuz, yılın 12 ayı (hafta sonu ve resmi tatiller hariç) 07.30-18.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.
OKULUNUZA KAÇ YAŞINDAN İTİBAREN ÖĞRENCİ KABUL EDİYORSUNUZ?
Okulumuza 2-6 yaş (24-66 ay) arası çocuklar kabul edilmektedir. Öğrenciler, okulumuza tam gün veya yarım gün olarak devam edebilirler.
ÇOCUĞUM OKULA NASIL ALIŞACAK?
Okula başlanan ilk günlerde ya da tatil sonrasında okula dönüşlerde çocukların değişik tepkileri ile karşılaşmamız çok doğaldır.

Okuldaki ilk günler, kendi evi, ailesi ve yakınlarının dışındaki çevre ile tanışma, yeni arkadaşlar edinme, yepyeni deneyimler kazanma, yeni kurallarla karşılaşma, v.b. yenilikler içeren bir ortama adım atıştır.

Uyum aşamasında genellikle aşağıda sıralanan tepkilerle karşılaşıyoruz.

  • Çocuğunuz okula ilgili ve rahat başlar. Bağımsız bir yapısı vardır. Olumsuz bir tepki vermez ve bu genellikle böyle devam eder.
  • İlk günlerde ilgili ve isteklidir. Ancak okula başlamış olmanın anlamını daha sonra kavrar ve tepki gösterir. Çeşitli bahanelerle okula gitmek istemez.
  • İlk günlerde okula tepkilidir. Anneden, evden ayrılmak istemez.

Bu tip sorunlarla karşılaştığınızda;

  • Öncelikle kararlı ve tutarlı olun,
  • Kaygılı olsanız da bunu çocuğunuza hissettirmeyin,
  • Yeni yaşantısına hazırlanırken çocuğunuza onu nelerin beklediğini açıklayın,
  • Sorularını içtenlikle yanıtlayın,
  • Okula başlamayı hayatın normal akışı olarak ele alın,
  • Koruyucu olmayın, yardımcı olun.
ÇOCUĞUM OKULDA HASTALANIR MI?
Evet, ilk yıl bağışıklık sistemi gelişinceye kadar çocuklar evdekine göre daha çok hastalanabilirler. Bu durum tamamen çocuğun bünyesiyle ilgilidir. Kimileri bu dönemleri daha hafif atlatır, kimileri daha ağır geçirebilirler. Bu riski en aza indirmek amacıyla okulumuzda; sağlıklı ve hijyenik bir ortam oluşturmak için tüm bölümlerimiz düzenli olarak havalandırılır ve temizlenir. Binanın ısısı hava şartlarına göre ideal ısıda tutularak çocukların terlemeleri, ya da üşümeleri engellenir.
OKULUNUZDA TEMİZLİK VE HİJYENİ NASIL SAĞLIYORSUNUZ?
Temizlik ve hijyen üzerinde hassasiyetle durduğumuz konulardan biridir. Gün içerisinde çocuklarımızın kullandığı bütün alanlar ve bütün materyaller düzenli olarak temizlenmektedir. Aynı zamanda çocuklarımıza da temizlik alışkanlığını kazandırılmaya çalışılmakta ve kişisel temizlikleri özenle yapılmaktadır.
ÇOCUĞUM EVDE KENDİ BAŞINA YEMEK YEMİYOR VE ÇOK YEMEK SEÇİYOR. OKULDA BU DURUM DÜZELİR Mİ?
Öncelikle bütün çocuklarımız kendi arkadaşlarıyla yemek yediği için, yaşıtlarından etkilenerek, onları kendine model alarak yemek yemek için motive olur. Bunun yanında, öğretmenlerimiz kendi başına yemek yiyemeyen çocuklarımıza yardımcı olur ve onları bu becerilerini geliştirmeleri için gerekli çalışmalarla destekler.
YEMEKLERİ OKULDA MI HAZIRLIYORSUNUZ?
Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere günde 3 öğün yemek, okulumuzun hijyen koşullarına uygun mutfağında günlük olarak özenle hazırlanmaktadır. Sorumlu müdürümüz tarafından hazırlanan aylık yemek listeleri her ayın başında internet sayfamızda yayımlanmaktadır.
NASIL BİR ÖĞRENME YÖNTEMİ UYGULUYORSUNUZ?
Eğitim sistemimizin temel ilkeleri; Prof. Gordner’ın Çoklu Zekâ Kuramı, Mantessori ve Etkin Öğrenme Yöntemi High Scope tekniklerinin sentezidir. MUTLU DÜNYA’da; çocukların yaş, gelişim özellikleri, cinsiyet farklılıkları göz önünde bulundurularak eğitimde özgüven-özsaygı-yeterlilik duyguları kazandırılır ve gelişmesi sağlanır. Ayrıca, çocukların yaparak-yaşayarak öğrenme, keşfetme ve araştırma becerilerini kazanmalarına fırsat sağlanır.
OKULUNUZDA SERVİS İLE ULAŞIM HİZMETİ SUNULUYOR MU?
Okulumuza ait servis araçlarımızla rehber öğretmenlerimiz eşliğinde çocuklarımıza, güvenli bir şekilde, ulaşım imkânı sağlanmaktadır.
ÇOCUKLARIN GELİŞİMLERİNİ NASIL TAKİP EDİYORSUNUZ?
MUTLU DÜNYA’ da çocukların gelişimleri belli aralıklarla uygulanan Portage ve Denver Gelişim Tarama Testleri ile değerlendirilmektedir.
ÇOCUĞUMUN GÜN İÇERİSİNDEKİ DURUMUNU NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?
Okulumuzda, çocukların aktivitelere katılımı, uyku, yemek ve sağlık durumu hakkında ailenin bilgilendirilmesi amacıyla, Günlük Takip Formları her gün velilerimize gönderilmektedir. Ayrıca okulumuzda 16 kameradan oluşan kapalı devre kamera sistemi bulunmaktadır. Ancak, Milli Eğitim Talim Terbiye Başkanlığı’nın 04.09.2008 tarih B.08.0.TTK.0.01.02.06/ 007124 sayılı yazısı gereğince kamera kayıtlarının internet ortamında yayınlanması yasaklanmıştır.