Sanat Etkinlikleri:

Büyüyünce ellerimi iyi kullanabilen becerikli bir insan olmak istiyorum. Bunun için okulumda arkadaşlarımla birlikte kâğıtlar kesiyoruz, katlıyoruz, yırtıyoruz, boncuklar diziyoruz, ip bağlıyoruz, hamur yoğuruyoruz, lego oynuyoruz, parmak oyunları oynuyoruz. Farklı boya çeşitleri ve değişik malzemeler kullanarak neler neler yapıyoruz bir görseniz…

 

 

Fen ve Doğa Etkinlikleri:

Çevremde gördüğüm her şeyi daha iyi anlamak, bitkileri, hayvanları, doğayı yakından tanımak için, arkadaşlarım ve öğretmenlerimle birlikte araştırıyor ve inceliyoruz. Bazen öyle deneyler yapıyoruz ki; kendimizi bilim adamı sanıyoruz…

 

 

 

Türkçe Dil Gelişimi Etkinlikleri:

Öğretmenimiz ve arkadaşlarımızla birlikte şiirler okumaya, hikâyeler dinlemeye, parmak oyunları ve tekerlemeler öğrenmeye, kuklaları izlemeye bayılıyoruz. Böylece hem eğleniyor, hem de yeni yeni kelimeler öğreniyoruz. Bakın artık biz de çok güzel konuşuyoruz.

 

 

Oyun ve Hareket Etkinlikleri:

Biz çocukların gelişiminde oyun; yemek yemek, su içmek kadar önemli. Eskiden evde yalnız oynarken sıkılırdım. Arkadaşlarımla, yaşıtlarımla oynamak isterdim. Şimdi okulumda arkadaşlarımla beraber çok güzel oyunlar oynuyorum ve hayata hazırlanıyorum. Zaten ben bu yolla çoook şey öğreniyorum.

 

 

Müzik Etkinlikleri:

Dans ve müzik biz çocuklar için vazgeçilmezdir. Siz de bilirsiniz; hiç yerimizde duramayız. Bunun bilincinde olan öğretmenlerimiz bizim bu konudaki gelişmemizi destekleyecek çok güzel ve eğlenceli çalışmalar yaptırıyorlar. Haftanın belli günlerinde bizimle şarkılar söyleyen, eğlenceli danslar yapan, bize değişik müzik aletleri çalan çok sevdiğimiz Salih TANRIVERDİ öğretmenimiz ile yepyeni şarkılar öğreniyoruz, yaratıcı drama etkinlikleri ve ritim atölyesi çalışmalarında çok eğlenceli saatler geçiriyoruz. Müzik dersini iple çekiyoruz.

 

 

Bale & Dans:

Emre DİLBER öğretmenlerimizle yaptığımız bale, dans ve halk oyunu çalışmalarında estetik duruşu ve müziğe uygun hareket etmeyi öğreniyoruz. Dans kostümlerimizi giyip, siz anne ve babalarımızın karşısına çıkacağımız, öğrendiklerimizi sunacağımız yıl sonu gösterimizi heyecanla bekliyoruz.

 

 

İngilizce:

İngilizce öğretmenimiz Seval BAŞKESEN ile hayvanların, renklerin, sayıların ve daha birçok kelimenin İngilizcesini öğreniyoruz. İngilizce şarkılar söylüyoruz. Duyanları çok şaşırtıyoruz. Zaten biz bu yaşlarda her şeyi çok çabuk öğreniyoruz.

 

 

 

Satranç:

Öğretmenlerimiz Süleyman Can İREGÖR ve Turkuaz Satranç Kulübü ile Uzun Burunlu Fil’in, Koca Göbekli Şahın, Küçük Asker Piyonların ve diğer kahramanların Orman Ev ve Buz Ev’deki mücadelelerini öğreniyoruz. Biz satrancı çok seviyoruz.

 

 

 

Bilişsel Etkinlikler:

Yaptığımız aktivitelerle zekâmızı geliştiriyor, problem çözmeyi öğreniyor, hayal gücümüzü zenginleştiriyoruz. Bu şekilde; kendine güvenen, kendi başına karar verebilen, öğrenme isteği duyan, yaratıcı, meraklı, aktif ve neşeli bireyler oluyoruz.

 

 

 

Beden Eğitimi & Spor:

Her sabah yaptığımız egzersizler bizi sağlıklı ve güçlü yapıyor. Bazı günler öğretmenlerimizle Jimnastik dersleri yapıyoruz. Kendi aramızda yaptığımız yarışmalar ve oyunlarla hem kaslarımızı geliştiriyoruz, hem de eğleniyoruz.

 

 

 

Sosyal Etkinlikler:

Okulumuzda doğum günümüzü eğlenceli partilerle kutluyoruz, bazen ailelerimizin bir araya geldiği tanışma toplantıları oluyor. Bir de yıl boyunca öğrendiklerimizi ailelerimize gösterdiğimiz yıl sonu gösterileri yapıyoruz.

 

 

 

Gezi-Gözlem Etkinlikleri:

Bazı günler hep birlikte gezmeye gidiyoruz. Nerelere mi? Tiyatroya, sinemaya, müzeye, hayvanat bahçesine, Kızılay’a, İtfaiye’ye,… vb. gittiğimiz her yerde birçok şeyi yerinde görerek öğreniyoruz ve bunları hiç unutmuyoruz.

 

 

 

Yaz Okulu Etkinlikleri:

Okulumuzda bulunan yüzme havuzumuzda hem çok eğleniyor, hem de serinliyoruz. Bunun yanında; gezilere ve pikniklere gidiyoruz. Havanın çok sıcak olmadığı saatlerde bahçeye çıkıyor, kum havuzumuzda kova ve küreklerimizle hep birlikte oyunlar oynuyoruz.

 

 

 

Okul-Aile İşbirliği:

Okulumuzdaki öğretmenler, anne-babamızla görüşüp bizim hakkımızda konuşuyorlar. Kim bilir neler neler anlatıyorlar. Ama biliyoruz bunu bizi daha iyi tanımak, anlamak ve bize yardımcı olmak için yapıyorlar.